اولین شب یلدا

بسم الله النور

آخرین مناسبت از اولینهای زندگی مشترک ما

.

.

یلدای امسال آخرین مناسبت از اولینهای زندگی مشترک ما بود. چند روز دیگر سالگرد عروسی مان است و وارد دومین سالِ زندگی مشترک در خانه ی پر از عشقمان میشویم. همه ی اولین مناسبت ها از عید گرفته تا تولد و اتفاقات جالبی که برای اولین بار با هم تجربه میکردیم را جشن گرفتیم و در خاطرمان به یادگار ثبت کردیم.

برای شب یلدا قرار بود مادر عزیزم به مشهد بیایند و با هم این آخرین مناسبت را جشن بگیریم اما مهمان برایشان از راه رسید و من که برای چند روزی برای دیدار نزد خانواده ام رفته بودم با یک عالمه هدیه شب یلدایی و زمستانی راهی ام کردند. برای ما شب یلدا یا شب چله ی اول برای تازه عروس و داماد آنچنان مرسوم نیست. بیشتر به اعیاد اسلامی و عید نوروز اهمیت میدهند. اما از آنجاییکه در مشهد شب چله مهم است، خانواده عزیزم نخواستند دختر و دامادشان از این شب چله ای چیزی کم داشته باشند :))

سه شنبه ها به سینما میرویم. از آنجایی که فیلم خوبی روی پرده نبود، برای تفریح و تفنن تصمیم گرفتیم سلام بمبئی را ببینیم. یک فیلمی که بیش از حد هندی بود :)) به هر حال قصدمان تفریح بود. خیلی وقت بود که دلم جگر میخواست. اولین رستورانی که با همسرم رفتیم همان جگرکی تمیز و مرتب نسبت به دیگر جگرکی ها :) نزدیک سینما هویزه ی مشهد است. آن شب هم به یاد همان اولین بار، به جگرکی رفتیم و قرار شد کم سفارش دهیم که به خوراکیهای شب یلدایمان برسیم. ساعت نزدیک ۱۰ شب بود که به خانه رسیدیم. میز شب یلدا را از ظهر چیده بودم. همه چیز برای شب یلدا مهیا بود اما فقط خودمان دو نفر بودیم. خانواده ام در کنارم نبودند اما مادرِ همسرم و خواهرِ همسرم لطف کردند و به منزلمان آمدند و جای خالی خانواده ام را در این شب پر کردند. شب خوشی را تا نزدیکی های سحر با هم گذراندیم و از هر دری حرف زدیم و خوراکی های خوشمزه نوش جان کردیم و سعی کردیم از این آخرین اولین مناسبت زندیگیمان لذت ببریم.

برای شب یلدا، برای اولین بار کیک دو طبقه درست کردم. کار سختی نبود و وقتی کیکم آماده شد کلی برایش ذوق کردم. یک کیک دو طبقه هندوانه طور مخصوص شب یلدای ما :) که از هفته ها قبل طرح و نحوه ی درست کردنش را در ذهنم مرور کرده بودم. ذوقم برای این بود که دقیقا همان چیزی شد که انتظارش را داشتم. سومین کیکی بود که با روکش فوندانت درست میکردم. قبلا کاپکیک های فراوانی با روکش فوندانت درست کرده بودم. اما برای کیک کمی کار بیشتری میخواهد. اولین تجربه ام در روکش فوندانت برای کیک بسیار خنده دار و بانمک بود. همیشه اولین تجربه ها برای بدست آوردن مهارت در کاری، پر از عیب و نقص است اما برای بارهای بعدی از همان عیب و نقص ها میتوان درس گرفت و به تدریج کارهای کم عیب و ایرادتری خلق کرد.

دوست داشتم برف ببارد و تصوراتم از شبِ یلدای سرد زمستانی تحقق پیدا کند. فکر میکنم این سومین شب یلدایی باشد که در ایران هستم. به هر حال این شب دوست داشتنی هم سپری شد و یک برگ دیگر به خاطرات خوشِ زندگی ام اضافه شد. خاطره ای خوش همراه با همسرم و خانواده عزیزِ همسرم.