تولد بیست و هفت سالگی

بسم الله النور
27th Birthday ElhamFB WWW.ElhamBanoo.Com-5
همیشه بیست و هفت سالگی را دور می‌دیدم.

.
.
از همان هفده و هجده سالگی، همیشه فکر میکردم بیست و هفت ساله که بشوم، همه‌ی دلخوشی‌ها و دوست داشتنی‌های دخترانه‌ام رنگ میبازند و وارد یک زندگی خشک و رسمی خواهم شد. فکر میکردم آن زمان که برسد، خیلی بزرگ خواهم بود. همیشه بیست و هفت سالگی را دور می‌دیدم و دوست نداشتم به آن فکر کنم. حتی برای من که روز تولدم برایم یکی از مهمترین روزهای زندگی‌ام بوده و است، فکر میکردم ۲۶ سالگی آخرین باری باشد که جشن میگیرم. اما برخلاف تصورم، امسال غافلگیریها و جشنهای تولد بیشتری داشتم. امسال خوشحالتر از سالهای دیگر هستم و با آغوشی باز به استقبال روزهای قشنگِ بعد از ۲۷ سالگی میروم تا وقتی ۱۹ دی ۹۴ از راه رسید، یک عالمه خاطرات خوب و شیرین به یادگار گذاشته باشم.

اولین جشن تولد، ۱۰ روز پیش بود. هنوز روز تولدم نرسیده بود و من باید برای یک سفر سه روز برای انجام کاری به ایران میرفتم. آنجا خواهرم با یک جشن تولد هیجان انگیز، غافلگیرم کرد. مخصوصا کیک ِ خیلی خاصش که به نظرم زیباترین کیک تولدی بود که تابحال داشته ام.

27th birthday ElhamFB WWW.ElhamBanoo.Com- 6

هرچند خواهرزاده‌ی بازیگوشم، چند ساعت قبل از جشن همه برنامه های خواهرم را لو داد و حتی از هدیه هایی که گرفته بودند هم خبر داد. همه اینها را درگوشی گفت ولی فکرش نمیکردم تولدی به این شادی و جذابی برایم تدارک دیده باشد. گلدانهای زیبایی که برایم هدیه آورده بود و قول داد تا سفر دوباره‎ام به ایران از آنها به خوبی مراقبت کند.

27th birthday ElhamFB WWW.ElhamBanoo.Com gift -

۱۸ دی ۹۳، آخرین روز ۲۶ سالگی، شاید هنوز هم همان حسهای عجیب و غریب درباره ۲۷ ساله شدن داشتم و تصمیم گرفتم برای خودم یک جشن کوچک بگیرم. عصر سه تا مینی کاپ کیک خریدم و برای خودم یک میز کوچک تولد چیدم و همرا با یک هات‌چاکلت و مقداری شکلات. به همه‌ی ۳۶۵ روز گذشته فکر کردم و با یک جمعبندی و معدلگیری، در کل راضی بودم. مخصوصا اینکه اتفاق‎های مهم و شیرینی در این سال برایم رخ داد، هر چند در کنارش اتفاقهای تلخ و سخت هم بود مثل بیماریِ مادرم. ولی به لطفِ خدا همه‌ی آنها سپری شد و میشوند.

27th Birthday ElhamFB WWW.ElhamBanoo.Com-3

خب امسال یک نوع جشن تولد جدید و دوست داشتنی هم داشتم. همزادجانم دوتا کاپ کیک شکلاتی تهیه کرده بود و منتظر ساعت ۰۰:۰۰ نوزدهم دی ماه بود. اولین تبریکی که دریافت کردم از طرف همزاد جانم بود. یک جشن کوچک ولی پر از محبت که از راه دور برایم گرفت. دوتا کاپ کیک خوشمزه و شمع و قهوه شیر. کنار هم نبودیم اما حسهایمان به هم نزدیک بود و من از این کارِ همزادجان واقعا ذوق زده شدم. فقط همین نبود. در همه ی شبکات اجتماعی و از طریق همه‌ی راههای ارتباطی تبریک گفت و دلنشین ترین جمله‎اش این بود که این روز را به خودش تبریک گفته بود که خداوند همزادش را در همچه روزی توی دنیا خلق کرده است.

27th Birthday Elham FB WWW.ElhamBanoo.Com-4

اما بخش هیجان‌انگیز قضیه روز شنبه ۲۰ دی ماه بود. وقتی پدرم با یک بسته‌ی بزرگِ آبی رنگ به خانه آمد. بسته از عمان بود که همزادجان برای تولدم فرستاده بود. توی بسته یک جعبه گلگلی بود پر از چیزهای گلگی‌تر و قشنگ که میدانم تک‌ تک آنها را باعشق تهیه کرده بود. نامه و کارت تبریک که پر از حرفها و آرزوهای قشنگ همزادجانم برای تولدم بود. با دیدنِ هدیه ها احساس کردم خوشبخت ترین گلگلیِ دنیا هستم.

27th Birthday ElhamFB WWW.ElhamBanoo.Com- Hamzad

و اما روز نوزدهم دی ماه تصمیم گرفتم یک کیک حرفه ای بپزم. کیک خوب و خوشمزه بود اما خیلی دوست داشتم کیفیت تزیینش شبیه آنچه که خواهرم در ایران گرفته بود، بشود. برای اولین بار همچه تصمیمی گرفتم. خواستم یک کیک سفیدِ زمستانیِ پر از برف درست کنم. اول چند بسته مارشملو سفید برداشتم تا فوندانت سفید درست کنم. اما بعد چشمم خورد به یک بسته خمیرِ روکشِ کیک. فکر کردم این راحتتر باشد. وقتی به خانه آمدم و مشغول تزیین شدم، متوجه شدم این خمیر کلا برای زیر فوندانت و آیسینگ کیک استفاده میشود و اصلا رنگ جالبی نداشت. خب من هم کمی آب چغندر به آن اضافه کردم و یک رنگِ صورتی ملیح به خودش گرفت. در آخر هم کمی تزیین و یک برف بزرگ روی آن قرار دادم. دیگر وقت برای ساخت برفهای کوچک خامه ای نبود. به نظرم زیاد جالب نشد اما خواهرزاده ها و برادرزاده ها خیلی از آن استقبال کردند.

27th Birthday ElhamFB WWW.ElhamBanoo.Com-

این هم گزارشی بود از تولد بیست و هفت سالگی‌ام. خوشحالم که هنوز همان علاقه‌ها و سرزندگی همیشگی‌ام دارم و از اینکه تصور اشتباهی درباره آن داشتم خوشحالترم. من آماده‌ام برای روزهای شیرین و تلخ پیشِ رو. برای اتفاقات خوب و بد. لحظه های پر از آرامش و پر از اضطراب. همین تضادها هستند که زندگی را میسازند و دلنشین میکنند. تا وقتی که خدا با من است، من آماده‌ام برای هر پیشامد خوب و بدی، برای هر امتحان و حکمت و نعمتی که برایم میفرستد.

از همه‌ی دوستان عزیزم که این روز را تبریک گفتند، چه اینترنتی و چه از طریق پیامک تشکر میکنم. امیدوارم روزهای پیش رویتان، پر از امید و شادابی و انرژی باشد.