یک روزِ فوق العاده

ElhamSaturn LovelyDay Cake

بدون شک همه‌ی روزهای خدا، خوب و دوست داشتنی هستند. اما بعضی از روزها بدجوری دوست داشتنی می‌شوند. دوست داری آن “روز” را بغل کنی و ببوسی‌اش. مثل همین امروز.
یک روز دوست داشتنی می‌تواند اینطور شروع شود.
شبِ قبل، یادت رفته باشد ساعت را کوک کنی اما با صدای اذان از خواب بیدار شوی. نه از آن بیدار شدن‌هایی که دلت بخواهد باز بخوابی و ناراحت شوی که چرا بیدار شدی؛ بلکه خوشحال و پرانرژی بلند شوی و روی تختت بشینی و به صدای اذان گوش دهی و روحت از صوتِ خوشِ موذن شاد شود. بعد از شنیدنِ «اشهد ان محمد رسول الله»، تندی پیش خودت دو مرتبه « اشهد ان علیا ولی الله» بگویی که اذان ناقص نشنیده باشی. بعد سرحال بلند شوی و وضو بگیری و نماز بخوانی. اما باز هم دلت نخواهد که بخوابی. آن‌وقت کتابِ دانشگاهت را بیاوری و روی تخت چهارزانو بشینی و درس بخوانی. چقدر مباحث درسی، قابل فهم تر می‌شوند در این ساعت. بعد یک صبحانه مفصل آماده کنی و بخوری. پر انرژی و شاد آماده شوی و ده دقیقه قبل از شروعِ کار، در محل کارت حاضر شوی. در لابلای کارها، یک دفعه یک ایده‌ی ناب به ذهنت برسد و همه‌ی جوانبش را بسنجی و با خواهرت در میان بگذاری و بعد تصمیم بگیری و اولین قدم برای عملی شدنش برداری. کارت به خوبی تمام شود و پیاده به یک مرکز خرید بروی و برای چند نفر از دوستانت هدیه بخری. و چه کاری جذاب تر از هدیه خریدن. اصلا هیچ چیزی به اندازه‌ی هدیه دادن و هدیه گرفتن، دل آدم را شاد نمی‌کند.
آنوقت یک کاپ کیک خوشمزه‌ی شکلات‌آلبالویی بخری و بروی در صف تاکسی بایستی. سهم تو یک تاکسی بنفش خوشرنگِ مخصوص بانوان شود. با ذوق سوار شوی و به راننده تاکسی بگویی که اولین بار است که سوار تاکسیِ بانوان میشوی. او هم ذوق کند و بپرسد کجایی هستی. وقتی متوجه می شود ایرانی هستی، برایت رادیوشما را بگیرد تا آهنگ های ایرانی بشنوی.
بیایی خانه و خریدهایت را یکی یکی نگاه کنی و پیش خودت فکر کنی که کدام سهمِ کدام دوستت شود و برای دیدنشان روزها را بشماری که چند روز دیگر این هدیه ها به دست صاحبانشان میرسد. بعد یک قهوه ی خوشمزه درست کنی و با کاپ کیک خوشمزه ات نوش جان کنی و با عزیزترین کسانت همصحبت شوی و خستگی‌ات را کم کنی.
بعد بروی آشپزخانه و یک خورشت خوشمزه ی محلی با همراه برنج درست کنی و غذا که بار گذاشتی بیایی همه روزت را بنویسی تا برای همیشه در خاطرت بماند.
یک روز مفید و فوق العاده. پر از کارهای مثبت و دوست داشتنی. اینها، همه‌ی امروزِ من بود. این حس که همه‌ی ساعت روزت را صرف کارهای مفید و هدفمندت کرده ای، روزت را فوق العاده می‌کند. دو چندان دوست داشتنی اش میکند. دوست داری روزت را بغل کنی و ببوسی اش.
ElhamSaturn LovlyDay Cake

8 دیدگاه برای «یک روزِ فوق العاده»

 • دوشنبه , ۱۹ اسفند , ۱۳۹۲ در t ۸:۲۴ قبل از ظهر
  Permalink

  عالی عالی و عالی الهام. اصن عشق میکنم با اینکه اینقدر خوب مینویسی و میتونم امس کنم لحظاتت را.خیلی هم خوشحالم چنین روزهایی داری و ازشون با ساده ترین حالت لذت میبری :*

  پ ن: با توجه به اواسط متن تو فقط یه دوست داری اونم منم :دی

 • دوشنبه , ۱۹ اسفند , ۱۳۹۲ در t ۱۱:۰۱ قبل از ظهر
  Permalink

  منم عشق میکنم که میای هی وبلاگمو میخونی و لذت میبری از نوشته هام :**
  پی نوشت: بله بله. اشتباه تایپی بوده :)))

 • چهارشنبه , ۲۱ اسفند , ۱۳۹۲ در t ۲:۴۱ بعد از ظهر
  Permalink

  مثل همیشه خوشگل و باسلیقه. مخصوصا اون لیوانه :)
  ان شالله هرروزت انقدر خوب و بابرکت باشه

 • چهارشنبه , ۲۱ اسفند , ۱۳۹۲ در t ۲:۵۲ بعد از ظهر
  Permalink

  مرسییییی راحیل جان :**

 • چهارشنبه , ۲۱ اسفند , ۱۳۹۲ در t ۵:۳۹ بعد از ظهر
  Permalink

  سلام الهام جونی خوبی ؟
  اینکه من عاشق اینجام و مدام سر میزنم ، دلیل نمیشه که حالا چون یه ایمیل رو وارد نکردم ، یهو با پیغام خطا مواجه بشم و کل نظرم بره تو هوا که ایمیل را وارد کنید :| :))
  عالی و با سلیقه و پر از انرژی و شاد :)
  ان شا الله همیشه لبخند روی صورت مهربونت باشه :*

 • شنبه , ۲۴ اسفند , ۱۳۹۲ در t ۱۲:۳۴ بعد از ظهر
  Permalink

  من از طرف وبلاگ پوزش میطلبم :دی. مرسی عزیزم :*

 • سه شنبه , ۲۷ اسفند , ۱۳۹۲ در t ۵:۰۲ بعد از ظهر
  Permalink

  بح بح چ کاپخوششششششششششششگلی
  چ الی ِ نازی:دی

  خبببببببببببب بریم سر کتادوها
  کدومشون برا منه:)))))))))))

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.