یک دشت گل۱

بسم الله النور
Miracle Garden Elham FB WWW.ElhamBanoo.Com- 93
عکسهایی از Dubai Miracle Garden

Miracle Garden Elham FB WWW.ElhamBanoo.Com- 1
تقریبا دو هفته پیش تصمیم گرفتبم بالاخره یک روز به این فضای پر گلِ توریستی در دبی سری بزنیم. معمولا انسانها جایی که ساکن هستند، کمتر فرصت پیدا میکنند به جاهای دیدنی سر بزنند و شاید جاهایی باشد که توریستها بیشتر خبر داشته باشند. چون آنها به قصد دیدن جاهای جدید مسافرت میکنند. همانطور که خودمان وقتی به یک شهر یا کشور دیگری مسافرت میکنیم، لیست مکانهای دیدنی و گردشگری آنجا را درمی آوریم تا سری بزنیم.

تصورش را بکنید، یک دختر گل دوستِ گلگلی به همچه جایی سر بزند، مشخص است که چه پیش می آید. من از همان ابتدا پر از ذوق و خنده بودم تا آخرش. دیدن اینهمه گل رنگارنگ در یک جا و در طرح های مختلف حسابی به وجدم آورد. آنقدر ذوق زده شده بودم که دوست داشتم از همه قسمت هایش عکس بگیرم. عکسی که خودم هم توی کادر باشم. خواهرم این زحمت را کشید و البته برای وبلاگ هم چند عکسی گرفتم اما خیلی سریع و بدون در نظر گرفتم کادربندی.

Dubai Miracle Garden، یک فضای پر گل ساخته دست بشر است. به دلیل آب و هوای گرم و مرطوب امارات، از هر نوع گلی نتوانسته برای تزیین و گل آرایی استفاده کنند و بیشتر گلهای مقاوم و متناسب با آب وهوا در رنگهای مختلف به کار برده اند. در بعضی از قسمتها هم ترکیب رنگ گلها جالب به نظر نمی آمد. اما قسمتهایی که به صورت شهرک و خانه هایی با دیوارهای پر گُل ساخته بوند بسیار زیبا و جذاب بودند. ورودی های قلبی شکل هم از زیباییهای دیگر این باغ بود.

بهترین زمان برای بازدید از ماه آذر تا بهمن است که هوا خنک است و دیدن جاهای مختلفِ پر از گل لذت بخش باشد و گرنه آفتاب داغی که بر سر میتابد، خاطره خوبی به جای نخواهد گذاشت. اینکه زمان کافی هم داشته باشیم خیلی مهم است. روزی که ما سر زدیم هوا خوب بود اما فرصت کافی نداشتیم؛ برای همین عکسها خیلی سریع گرفته شد.

تصمیم گرفتم همه ی عکسهای قابل انتشار را طی دو پست در وبلاگ قرار دهم که مانند عکسهای سفر لبنانم، در آرشیو نماند و خاک بخورد :)

Miracle Garden Elham FB WWW.ElhamBanoo.Com- 2
.
Miracle Garden Elham FB WWW.ElhamBanoo.Com- 3
.
Miracle Garden Elham FB WWW.ElhamBanoo.Com- 4
.
Miracle Garden Elham FB WWW.ElhamBanoo.Com- 5
.
Miracle Garden Elham FB WWW.ElhamBanoo.Com- 6
.
Miracle Garden Elham FB WWW.ElhamBanoo.Com- 7
.
Miracle Garden Elham FB WWW.ElhamBanoo.Com- 8
.
Miracle Garden Elham FB WWW.ElhamBanoo.Com- 9
.
Miracle Garden Elham FB WWW.ElhamBanoo.Com- 92
.
Miracle Garden Elham FB WWW.ElhamBanoo.Com- 95
.
Miracle Garden Elham FB WWW.ElhamBanoo.Com- 96
.
Miracle Garden Elham FB WWW.ElhamBanoo.Com- 99
.
Miracle Garden Elham FB WWW.ElhamBanoo.Com- 991
.
Miracle Garden Elham FB WWW.ElhamBanoo.Com- 992
.
Miracle Garden Elham FB WWW.ElhamBanoo.Com- 995
ادامه تصاویر در پست بعدی