الحمدلله

بسم الله النور
Thanks God Elham FB WWW.ElhamBanoo.Com-
الحمدلله برای نعمت‌ها و حکمت‌ها، راحتی‌ها و دردها، شادی‌ها و غم‌ها
.
.
درد و غم هم مثل شادی و خوشی، باید در زندگی هر کسی وجود داشته باشد؛ حالا ابراز کردن و یا نکردنِ آن به شیوه زندگی و تربیت هرکسی ربط دارد. اگر سرتاسر زندگی‌مان راحتی باشد، باید نگران شویم که نکند خدا ما را به حالِ خودمان رها کرده باشد. شادی زمانی معنا می‌دهد و لذت بخش است که در بین سختی ها و دردها حضور داشته باشد یا بوجود آید.

یکی می‌گفت: « همه‌ی دنیا خلق شده برای وجودِ بابرکتِ چهارده معصوم؛ اما کدام‌یک از آنها مطلقا راحت و آسوده زندگی کردند؟ با این همه سختی‌هایی که کشیدند، همواره خداراشکر کردند و خم به ابرو نیاوردند و به هدفِ اصلیِ بودن در این دنیا پرداختند. اینها برای ما باید درس زندگی باشد. توی این دنیا، ما در مقابل چهارده معصوم هیچ هستیم ولی توقعات و خواسته هایمان زیاد است. چطور انتظار داریم هیچ درد و مصیبتی به ما نرسد در حالیکه بزرگترین مصیبت عالم مربوط به واقعه‌ی کربلا و سیدالشهداست. صحنه‌های عاشورا را که در ذهن خودمان مجسم میکنیم، اصلا خجالت میکشیم به دردهای خودمان فکر کنیم. حالا چطور است که تا خدا دردی را میدهد یا چیزی را از زندگیمان می‌گیرد، به انصاف و حکمتش شک میکنیم و شاکی می‌شویم؟» و چقدر خوب مثال زد و توضیح داد برای دلِ پر از آشوب و اضطرابِ مخاطبش.

پی نوشت:
این روزها سخنرانی‌های استاد پناهیان درباره امتحانات الهی گوش می‌دهم. چقدر آرامش بخش است. دیدم را نسبت به زندگی در این دنیا بازتر کرده است. در این دنیا هیچ چیزی تصادفی نیست. درست وقتی که اتفاقات جدیدی در حالِ وقوع هستند، من برمیخوردم به لینک های سخنرانی درباره امتحانات الهی که با آمادگیِ بیشتری پذیرای هر اتفاقی باشم. خداوند اگر سختی میدهد، راه های مقابله با آن هم جلوی رویمان قرار میدهد. خدارا شکر میکنم برای مهربانی‌اش و خدا را شکر میکنم که این قدرت را دارم که در اوج سختی و ناراحتی، می توانم برای اطرافیانم شادی‌های کوچک بیافرینم و لبخند به لبشان بیاورم. نعمت خیلی خیلی بزرگی است.