سه نکته درباره شاد بودن

بسم الله النور
DoWhatMakesYouHappy ElhamFB WWW.ElhamBanoo.Com-
در زندگی هر کسی باید یک سِری علاقه و دوست داشتن ها وجود داشته باشد،

.
.

* در زندگی هر کسی باید یک سِری علاقه و دوست داشتن ها وجود داشته باشد که با پرداختن به آن، آرامش و نشاط را به ارمغان بیاورد. نوع و کیفیت علاقه هم مهم است؛ چون اینها هستند که به زندگیِ ما جهت می‌دهند.

** گاهی وقتها آنقدر مشغول دلخوشی های خودمان میشویم و در شادیهای زندگی غوطه ور میشویم که از هدفِ اصلیِ زندگی‌مان باز می‌مانیم. بعضی اوقات هم آنقدر درگیر غم و غصه و نداشته‌هایمان هستیم که این همه نعمت برای شاد بودن را فراموش میکنیم و کم کم نسبت به همه چیز بی احساس می‌شویم. اعتدال در زندگی، ما را به سعادت واقعی نزدیک می‌کند.

*** فراموش نکنیم که پشت هر شادی، ممکن است یک غم وجود داشته باشد اما پشت هر غم، هزاران دلخوشی کوچک و بزرگ و بهانه های رنگارنگ برای شادی و شکرگزار بودن، وجود دارد.

—–
به نظرِ من یکی از راههای رضایتمندی از خود و شاد بودن، شکرگزار بودن است. اینکه انسان دوست بدارد برای نعمت های کوچک و بزرگ از پروردگارش تشکر کند. برای نفس کشیدن، راه رفتن، دیدن، نوشتن و خیلی چیزهای دیگر که نمیتوان همه‌ی آنها را در یک جا جمع کرد.
امام هادی علیه السلام میفرمایند :
أَلشّاکِرُ أسعَدُ بِالشُّکرِ مِنهُ بِالنِّعمَهِ الَّتی أوجَبَتِ الشُکرَ لَأَنَّ النِّعَمَ مَتاعٌ و الشُکرُ نِعَمٌ وَ عُقبی.
شکرگزاری از نعمت، از خود نعمت بهتر است چون نعمت متاع دنیای فانی است و لکن شکر، نعمت جاودانه آخرت است.
بحارالانوار، ج۷۵، ص ۳۶۵ – تحف العقول، ص ۴۸۳

چه خدای مهربانی داریم که حتی شکرگزاری‌اش هم به نفع خودِ ماست.

—–