کیک قرمز مخملی

red velvet cup cake Elham FB
چرا همیشه کیک وانیلی و شکلاتی و هویج بخوریم؟ بیایید یکبار این کیک های red velvet یا قرمز مخملی امتحان کنیم.

اینهایی که در تصویر می بینید،دستپخت خودم نیست اما طرز تهیه اش را از یکی از سایت ها خواندم و برای وبلاگ عزیزم ترجمه کردم:

مواد لازم برای تهیه کاپ کیک قرمز مخملی:

کره ۱/۲ فنجان
شکر سفید ۱ الی ۱/۲ فنجان
تخم مرغ ۲ عدد
رنگ قرمز خوراکی ۱اونس مایع
عصاره وانیل ۱ قاشق چای خوری
جوش شیرین ۱ الی ۱/۲ چای خوری
سرکه سفید مقطر ۱ قاشق غذاخوری
آرد ۲ فنجان
پودر کاکائو بدون شکر ۱/۳ فنجان
نمک ۱ قاشق چای خوری

مواد لازم برای باتر میلک:

شیر یک فنجان
سرکه سفید یک قاشق غذاخوری

طرز تهیه:

۱- فر را از ابتدا روی ۳۵۰ درجه فارنهایت روشن کنید تا گرم شود. دو تا قالب کاپ کیک ۱۲ تایی را با کره یا روغن چرپ کنید. یا هم میتوانید از ورقه های کاپ کیک استفاده کنید و انها را مرتب در کنار هم بچینید.
۲- برای تهیه باترمیلک، سرکه سفید را به شیر اضافه کرده و هم بزنید. سپس ۵ دقیقه که صبر کنید، باتر میلک آماده است.
۳-در یک کاسه بزرگ، کره و شکر را با همزن برقی مخلوط کنید تا حدی که براق و نرم شوند. تخم مرغ، باتر میلیک، رنگ قرمز خوراکی و وانیل را اضافه کنید و همه را باهم مخلوط کنید. مایه به دست آمده را در سرکه و جوش شیرین، خوب هم بزنید. آرد، پودر کاکائو و نمک را با هم مخلوط کنید و به مواد قبلی اضافه کنید و آنقد هم بزنید تا خمیر کاملا مخلوط و یکدست شود. با قاشق خمیر را به طور یکسان در هر یک از قالب های کاپ کیک بریزید.
۴- قالب ها را در فری که از قبل گرم شده قرار دهید تا زمانیکه وقتی بالای کیک را به آرامی فشار می دهید، کمی به عقب برگردد. مدت زمان ۲۰ الی ۲۵ دقیقه کافی است. سپس بگذارید تا کاپ کیک ها سرد شوند.
۵. کاپ کیک ها را با خامه مخصوص کیک تزیین کنید و نوش جان کنید :)
red velvet Cup Cake Elham Fb

یکبار هم در یکی از کافه ها این کیک خوشمزه را خوردم با این تفاوت که بجای استفاده از رنگ خوراکی، از آب آلبالو استفاده کرده بودند. آب آلبالو خالص. حتی با آب چغندر هم می شود درست کرد و اتفاقا خوشمزه بود :)